Dziś jest: sobota, 04-04-2020, Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy

Aktualności 2020

• KOMUNIKAT !!!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.
    W związku z powyższym GBP w Murowie oraz obie filie pozostają zamknięte dla użytkowników do ODWOŁANIA.
    Trwają prace wewnętrzne. Kontynuujemy inwentaryzację.

Data publikacji: 26-03-2020 10:35
  • KOMUNIKAT

Szanowni Użytkownicy!

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Biblioteki publiczne w naszej gminie będą nieczynne dla użytkowników od 12.03.2020 do 25.03.2020.

O ewentualnym przedłużeniu lub zmianie tego okresu poinformujemy w osobnym komunikacie.

W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Potraktujmy czas kwarantanny bez paniki, ale poważnie.

Z życzeniami zdrowia i pogody ducha Dyrektor GBP w Murowie z Pracownicami

Data publikacji: 12-03-2020 12:16
  • Baśniowe spotkanie w St. Budkowicach

(St.B) baśnie 2020.jpeg W klimacie dalekiego wschodu odbyła się lekcja biblioteczna w Starych Budkowicach. Uczniowie klasy III wsłuchali się w jedną z " Baśni tysiąca i jednej nocy"- Opowieść o hebanowym rumaku. Nastrój, arabska kultura i nazwy zrobiły na dzieciach duże wrażenie.

Data publikacji: 09-03-2020 13:12
  • Pisanki i kroszonki w St. Budkowicach

(St.B) warsztaty marzec.jpeg Uczennice szkoły podstawowej pod opieką pań: Kornelii Bursy i Grażyny Kafki wzięły udział w warsztatach kroszonkarskich, które odbyły się w bibliotece w St. Budkowicach.
    Zajęcia poprowadziły twórczynie ludowe współpracujące z Muzeum Wsi Opolskiej. Pani Maria Maciak i Anna Kośny, udzieliły cennych wskazówek, opowiadały o metodach zdobienia pisanek oraz o ciekawostkach związanych z tradycją wielkanocną na Śląsku Opolskim.

Data publikacji: 04-03-2020 15:43
  • Ferie w bibliotece

Ferie 2020.jpeg W czasie ferii w bibliotece w Zagwiździu dzieci aktywnie spędziły czas.  Wspólnie z Klubem Seniora brały udział w warsztatach decoupage'u, grały w gry planszowe, tworzyły teatrzyk kamishibai, wykonywały zawieszki na drzwi oraz figurki z masy porcelanowej.

Data publikacji: 21-02-2020 14:53
  • Ferie bez nudy

numer 1.jpeg W GBP w Murowie dzieci dobrze się bawiły tworząc ciekawe prace plastyczne. Powstały kolorowe i pomysłowe zawieszki na drzwi oraz śliczne ozdoby z zimnej porcelany.

Data publikacji: 14-02-2020 13:38
  • „Wielcy stąd. Znane osobowości z powiatu opolskiego

numer 1.jpeg Dziś w GBP w Murowie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Bohaterami wystawy są ludzie ,którzy działają  w lokalnych społecznościach, tworzą z pasją, dzielą się swymi umiejętnościami. Taką osobą jest pani Maria Caban, wieloletnia mieszkanka Murowa obdarzona licznymi talentami. U nas najbardziej znana ze swoich pięknych, nastrojowych obrazów malowanych akwarelą. Spotkanie było bardzo wzruszające i ciepłe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!

Data publikacji: 05-02-2020 15:29
  • Zapraszamy na wystawę !

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. "Wielcy stąd- znane osobowości powiatu opolskiego". Naszą gminę reprezentuje pani Maria Caban, z którą będzie można spotkać się i porozmawiać 5.02.20 o godz. 10.00 na uroczystym otwarciu wystawy.Wystawa.jpeg

Data publikacji: 03-02-2020 15:21
  • Przedszkolaki w bibliotece

20200130_105421.jpeg Dzisiaj przedszkolaki z Zagwiździa odwiedziły naszą bibliotekę. Tematem zajęć była zima. Rozmawialiśmy o sportach zimowych, bezpieczeństwie w czasie ferii, a także o zwierzętach, które zapadają w sen zimowy. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania ”Gwizdek i śniegowa  kula” Barbary Gwaryluk, odgadywały zagadki oraz wykonały prace plastyczne.

Data publikacji: 30-01-2020 12:52
  • Zapraszamy rodziców i przedszkolaki!

Mała książka 2019 2.png Kolejna edycja kampanii "Mała książka-wielki człowiek".
    Zapiszcie pociechy do biblioteki, wypożyczajcie książeczki i zgarniajcie nagrody!

Data publikacji: 08-01-2020 13:43