Dziś jest: sobota, 01-10-2022, Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Aktualności 2022

• Jesteśmy tego warte, czyli dzień z brafitterką

Jesteśmy tego warte, czyli dzień z brafitterką 3.jpeg

W sobotę spotkałyśmy się w bibliotece w Zagwiździu z panią Małgorzatą Kazimierczyk, żeby porozmawiać o zdrowiu, profilaktyce i problemach kobiet na różnych etapach życia. Pani Małgosia jest wybitną specjalistką w swojej dziedzinie, więc miałyśmy pewność, że uczymy się od najlepszych! Odpowiadała na nasze pytania, rozwiewała wątpliwości, uczyła, obdarowała prezentami, a nawet ćwiczyła z nami. Każda z pań mogła dopasować sobie bieliznę, poznać swój rozmiar i właściwy model. To było niezwykle ciepłe, pełne dobry emocji spotkanie!

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i przekochanej pani Małgosi!!

Data publikacji: 20-09-2022 13:03
  • Odjazdowy bibliotekarz edycja 2022

Odjazdowy bibliotekarz edycja 2022 2.jpeg

Za nami bardzo udany rajd rowerowy do siedziby SPK w Ładzy.

Na miejscu zwiedziłyśmy ścieżkę edukacyjną i sale dydaktyczne. Wysłuchałyśmy wykładu o faunie i florze naszych okolic oraz wzięłyśmy udział w zgadywaniu odgłosów zwierząt. Dzięki niezawodnym pracownikom Stobrawskiego Parku Krajobrazowego zdobyłyśmy wiele ciekawych informacji. To był bardzo udany wyjazd. Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Data publikacji: 16-09-2022 12:20
  • Jesienne wianki już zdobią nasze domy

Jesienne wianki już zdobią nasze domy5.jpeg

W siedzibie SPK w Ładzy odbyły się warsztaty dla pań, które biorą udział w projekcie "Dzieci kapitana Nemo". Tym razem wspólnymi siłami wykonałyśmy piękne, jesienne wianki na drzwi. Do naszych pracy wykorzystałyśmy dary lasów, łąk i pól. Warsztaty poprowadziła niezawodna pani Żaneta Cieślak- pracownik SPK.

Dziękujemy wszystkim za wspólny czas!

#dziecikapitananemo

#fundacjabgk

Data publikacji: 14-09-2022 12:07
  • Kino pod gwiazdami wystartowało!

Kino pod gwiazdami.jpeg

Wczoraj w Zagwiździu miał miejsce pierwszy pokaz. Całe rodziny mogły obejrzeć film familijny.

Na kolejne seanse zapraszamy jeszcze do Starych i Nowych Budkowic oraz do Murowa. O terminach będziemy informować na bieżąco.

" Kino pod gwiazdami" to wspólne działanie projektowe z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury.

Data publikacji: 14-09-2022 11:59
  • Dzieci kapitana Nemo-projekt wystartował!

Dzieci kapitana Nemo-projekt wystartował!7.jpeg

W kompleksie zabytkowej huty w Zagwiżdziu miała miejsce uroczysta inauguracja naszego nowego projektu, który realizujemy dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu Fundacji BGK.

Dzieci szkolne wzięły udział w prelekcji o Ignacym Łukasiewiczu, który jest bohaterem naszych działań pt." Rozświetlamy naszą przyszłość- murowska młodzież na tropie historii i polskich wynalazców", potem zwiedziły Izbę Regionalną i wysłuchały wykładu kustosza- pana Andrzej Pulawski. Następnie wszyscy wzięli udział w warsztatach kreatywnych i wykonali własne lampy naftowe i świeczniki. To był bardzo udany dzień!

Dziękujemy wszystkim szkołom, nauczycielom i panu kustoszowi za wsparcie naszych działań!

#fundacjabgk #dziecikapitananemo #gminnabibliotekapublicznawmurowie

Data publikacji: 09-09-2022 12:13
  • Narodowe Czytanie edycja 2022 za nami!

Narodowe Czytanie edycja 2022 za nami!3.jpeg

Wczoraj w gościnnych progach Izby Regionalnej w Zagwiździu uczniowie klasy VI PSP w Murowie przeczytali balladę "Świtezianka".

Życzliwą widownią byli uczniowie PSP w St. Budkowicach.

Dziękujemy nauczycielkom za pomoc w organizacji tego wydarzenia!

Data publikacji: 09-09-2022 12:09
  • Biblioteczny escape room

Biblioteczny escape room5.jpeg

Tym razem dzieci z Murowa wzięły udział w zajęciach detektywistycznych. Podzieleni na grupy tajnych agentów odkrywali kolejne zagadki i rozwiązywali trudne zadania. Zabawa była przednia, a satysfakcja ze zdobycia trofeum ogromna!

Data publikacji: 06-09-2022 11:15
  • Wakacyjny wyjazd ze St. Budkowic

Wakacyjny wyjazd ze St. Budkowic 3.jpeg

Duża grupa dzieci była na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym Giprol w Staniszczach Małych. Co tam się działo! Było dojenie krowy, pieczenie ciasteczek, malowanie na płótnie, błądzenie w labiryncie kukurydzy i jazda gokartami. Dzieci wróciły bardzo zadowolone!

Wyjazd organizowała pani Sołtys oraz pani Krysia Krystyna Glados z filii bibliotecznej w St. Budkowicach.

Specjalne podziękowania składamy paniom: Kornelii Bursy i Annie Szichcie za opiekę i pomoc w czasie wyjazdu.

Data publikacji: 06-09-2022 11:10
  • Kwiatowo i kolorowo

Kwiatowo i kolorowo2.jpeg

W bibliotece w Murowie dzieci uczestniczyły w zajęciach wakacyjnych.

Pod opieką pani Kałmuk z Pracowni Florystycznej ze St. Budkowic powstały piękne, kolorowe kompozycje stworzone z ogródkowych skarbów. Zapach aksamitek jeszcze długo unosił się w powietrzu, a dzieci uznały, że jest całkiem przyjemny .

Zajęcia sfinansowano ze środków pani Sołtys Murowa oraz przekazanych przez Gminę Murów.

Data publikacji: 06-09-2022 11:03
  • TOZ Opole z podopiecznymi dziękują!

TOZ Opole z podopiecznymi dziękują!.jpeg Zebrana w bibliotekach karma trafiła już do rąk opiekunów zwierząt.

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomogli zebrać tyyyyyle karmy!

Data publikacji: 17-08-2022 11:59
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg

PSP Zagwiździe

PSP w Starych Budkowicach